ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
Thursday, 19 September 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

خط مشی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

خط مشی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای اعضای انجمن نیکوتینی‌های گمنام

     در سال‌های اخیر بسیاری از ما شروع به استفاده اینترنت و فضای مجازی به عنوان بخشی از سیستم پشتیبانی از بهبودی خود کرده‌ایم. این موضوع می‌تواند به ارتباط ما با یکدیگر و همچنین کسانی که هنوز در عذاب اعتیاد نیکوتین گرفتارند کمک کند. جلسات آنلاین یک راه جدید را برای ملاقات و فضای مجازی یک راه جدید برای ارتباط 24/7 می‌باشد. سایت انجمن ما www.nicotine-anonymous.org ما را با یکدیگر مرتبط می‌سازد و سایت‌های گروه‌ها و زیرگروه‌های ما را به صورت جغرافیایی به هم مرتبط می‌سازد.

اما اینترنت و فضای مجازی همچنین چیز‌های جدیدی را با خود به همراه می‌آورد که لازم است برای حفظ اصول در تمامی جهات و نگه‌داشتن سنت‌ها آن‌ها را در نظر یگیریم. بنابراین این دستورالعمل به ما کمک می‌کند تا تعادل خواسته‌های خود را در جهت هرچه واضح‌تر نشان دادن انجمن حفظ کنیم در حالی که به اصول انجمن پایبند هستیم.

در زیر چند توصیه برای کمک آمده است. اگر سوالی در مورد این دستورالعمل دارید می‌توانید با آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارتباط برقرار کنید و ما خوشحال می‌شویم تا به شما در صورت داشتن سوالات خاص کمک کنیم.

  • ·گمنامی(فضای مجازی، وبسایت و ایمیل)

سنت دوازده می‌گوید گمنامی زیر بنای تمام سنت‌های ماست. بنابراین ما لازم است گمنامی خود را در وبسایت‌های عمومی همواره حفظ نماییم.

سنت یازده می‌گوید ما لازم است گمنامی شخصی خود را در سطح رادیو تلویزیون و فیلم حفظ کنیم.

  • ·فضای مجازی و وبسایت

وقتی ما از وبسایت‌ها یا سایر رسانه‌های دیجیتال استفاده میکنیم، باید به یاد داشته باشیم که مسئولیت گمنامی خود و دیگران را برعهده داریم. هنگامی که چیزی را پست، با کسی صحبت، در جلسات آنلاین شرکت و یا توییت میکنیم باید در نظر داشته باشیم چه کسانی کامنت ما را میبینند.

اگر در پلتفرمی بودیم که سایر اعضا نیز از نیکوتینی‌های گمنام بودند می‌توانیم از دستورالعمل جلسات حضوری استفاده کنیم.

با این حال، اگر در وبسایت یا شبکه اجتماعی‌ای بودیم که هم اعضای نیکوتینی‌های گمنام و سایر اعضای غیر انجمنی حضور داشتند باید تصور کنیم که در یک جمع عمومی حضور داریم.

اگر ما گمنامی خود را در این گروه‌ها بشکنیم، شاید به صورت ناخودآگاه گمنامی دیگر افراد را نیز بشکنیم. در حالی که ممکن است ما از نام خانوادگی یا تصویر خود استفاده کنیم، دیگر اعضا انجمن شاید ترجیح دهند که گمنام بمانند. اگر در صفحه‌ی آنها کامنت یا بازخوردی بگذارید شاید ناخواسته گمنامی آن‌ها را بشکنید.

بنابراین، باید در حفظ گمنامی خود در گروه‌های عمومی کوشا باشیم.

همچنین به خاطر داشته باشید، با اینکه کاربران از حساب‌ها و رمزهای مختلف در سایت‌های شبکه‌ی مجازی استفاده می‌کنند، هنگامیکه هم اعضای نیکوتینی‌های گمنام و هم اعضایی به غیر از اعضای نیکوتینی‌های گمنام حضور دارند، فضا عمومی محسوب می‌شود. جز زمانی که سایت فقط مربوط به اعضای نیکوتینی‌های گمنام باشد و قابلیت محافظت از پسورد داشته باشد در باقی موارد فضا عمومی محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌شود در هنگام ساختن گروه‌های خصوصی در این سایت‌ها نیز دقت کنید.

اعضای نیکوتینی‌های گمنام نباید به عنوان اعضای نیکوتینی‌های گمنام با اسم کامل و عکس در هیچ سایت عمومی‌ یا شبکه اجتماعی‌ای شناسایی شوند. استفاده از نام کوچک در ارتباط با نیکوتینی‌های گمنام در وبسایت مورد قبول است در صورتی که از نام خانوادگی یا عکس استفاده نشود.

  • ایمیل

ایمیل به صورت گسترده مورد استفاده و پذیرش است اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که در مکالمات دیجیتال سنت‌ها حفظ می‌شود. برای حفظ گمنامی افراد ایمیل را مستقیم به شخص نفرستید بلکه ایمیل را به خود بفرستید و در قسمت bcc افراد را وارد کنید تا سایر اعضا از آدرس ایمیل دیگران باخبر نشوند.

  • ·عدم وابستگی(سرویس‌های میزبان و ارتباط برقرار کردن)

سنت هفتم می‌گوید ما باید متکی به خود بوده و هیچ کمک خارجی را قبول نکنیم

  • ·سرویس‌های میزبان

این مهم است که سایت نیکوتینی‌های گمنام در برابر مفهوم وابستگی، تایید یا ارتقا حفظ شود. از سرور‌هایی که فضای تبلیغات اجباری دارند استفاده نکنید.(به عنوان مثال، چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر شرکت میزبان شما شروع به تبلیغ سیگارهای الکترونیک در وبسایت شما بکند چون کلمه‌ی نیکوتین دارید.)

سنت ششم می‌گوید ما نباید هیچ موسسه‌ خارجی را تایید یا سرمایه‌گذاری کند یا نام نیکوتینی‌های گمنام را به آنها عاریت دهد، مبادا مسائل مالی، ملکی و شهرت ما را از هدف اصلی خود منحرف سازد.

  • ·ارتباطات با سایر سایت‌ها

ما باید از لینک شدن به سایت‌هایی که ممکن است محتوای متناقض داشته باشد خودداری کنیم. در بسیاری از موارد، سایت نیکوتینی‌های گمنام نباید به سایر سایت‌ها که مدیریت محتوای آنها بر عهده‌اش نیست لینک داشته باشد. اگر لینکی خارجی باید مورد استفاده قرار گیرد، می‌بایست به تایید خدمات جهانی نیکوتینی‌های گمنام برسد. به علاوه باید پیامی خروجی وقتی که کاربر روی لینک کلیک می‌کند ظاهر شود مانند:

شما در حال دسترسی به لینکی خارج از سایت نیکوتینی‌های گمنام هستید.

لطفا آگاه باشید وقتی که از سایت ما خارج می‌شوید، ما مسئولیتی در قبال قوانین خصوصی سایت‌های دیگر، امنیت کامپیوتر، تکنولوژی‌های دنبال کردن و یا محافظت از مالکیت معنوی نداریم. همچنین نمی‌توانیم صحت اطلاعات سایت لینک شده را تایید کنیم.

این وبسایت تحت هیچ عنوانی تاییدی از طرف نیکوتینی‌های گمنام ندارد.

  • ·ابرلینک شدن به سایت نیکوتینی‌های گمنام

گروه‌ها، گروه‌های داخلی، سایت‌های هدایت کننده و موسسات خارجی می‌توانند به آدرس زیر به سایت نیکوتینی‌های گمنام لینک شوند: www.nicotine-anonymous.org

این لینک‌ها می‌تواند به کاربران کمک کند تا اطلاعات و ابزار‌هایی که در سایتمان در دسترس قرار دارد را پیدا کرده و این خود بخش مهمی از تلاش ما در اینترنت است.

  • ·اشخاص ثالث(غیر مرتبط با نیکوتینی‌های گمنام)

دیگر شرکت‌ها و موسسات که بخشی از نیکوتینی‌های گمنام نیستند نباید از نام و نشان نیکوتینی‌های گمنام در سایتشان یا به هر نحو دیگری بهره گیرند. اسم و نشان ما تجاری شده است و فقط نیکوتینی‌های گمنام می‌تواند از آن استفاده کند.

گروه‌ها و گروه‌های داخلی می‌توانند از نام و نشان نیکوتینی‌های گمنام در سایت www.nicotine-anonymous.org زیر شاخه‌ی Outreach" استفاده کنند.

(برای اطلاعات بیشتر لطفا به قوانین استفاده از نام و نشان نیکوتینی‌های گمنام مراجعه کنید.)

  • ·وحدت و استقلال(سایت‌های گروهی و درون گروهی)

سنت یکم می‌گوید منافع مشترک ما باید در راس قرار گیرد. بهبودی شخصی ما به وحدت نیکوتینی‌های گمنام بستگی دارد.

سنت چهارم می‌گوید هر گروه باید مستقل باشد مگر در مواردی که بر گروه‌های دیگر یا نیکوتینی‌های گمنام در کل اثر بگذارد.

  • ·وبسایت‌ها

اعضای نیکوتین‌های گمنام نباید به صورت فردی وبسایت، شبکه مجازی یا برنامه ایجاد کنند. برنامه‌ی ما یک برنامه‌ی "ما" است. تصمیم‌گیری برای ایجاد این‌ها باید بر مبنای وجدان گروه باشد که می‌تواند کمیته‌ی وبسایت تشکیل شده تا هدف سایت مورد بررسی قرار گیرد، بحث پیرامون سنت‌ها انجام گیرد و هر کجا که نیاز بود از خدمات جهانی نیکوتینی‌های گمنام کمک گرفته شود.

خدمت‌گزار سایت ما (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) می‌تواند در مورد نمونه‌های موفق، طراحی لوگو و دیگر موارد در صورت نیاز به شما کمک کند.

به غیر از زمانی که سایت دارای قابلیت محافظت پسورد و فقط شامل اعضای نیکوتینی‌های گمنام است، نباید شامل اسم کامل اعضا یا عکس آن‌ها باشد. به علاوه هنگامی که از شماره تلفن یا ایمیل اعضا استفاده می‌شود باید مطمئن باشیم که اعضا اجازه‌ی نشر آن‌ها را داده‌اند. این موارد را همچنین هنگام قرار دادن رویدادها و آگهی‌ها در سایت در نظر داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که اطلاعات جلسات شامل زمان، وضعیت مالی و دیگر اطلاعات باید به صورت خصوصی میان اعضای انجمن باشد.

هنگام تولید محتوا برای سایت، خدمات جهانی را منبع قرار داده و قوانین زیر را کپی و بازنشر کنید:

1. نیکوتینی‌های گمنام به گروه‌ها و زیرگروه‌های ثبت شده در نیکوتینی‌های گمنام این اجازه را می‌دهد تا از دوازده قدم، دوازده سنت و نشان نیکوتینی‌های گمنام در سایت و اطلاعات داخلیشان استفاده کنند.( قدم ها و سنت‌های نیکوتینی‌های گمنام باید شامل سلب مسئولیت از الکلی‌های گمنام و شامل قدم‌ها و سنت‌های آن‌ها باشد.)

2.به غیر از گروه‌ها و زیرگروه‌های ثبت شده در نیکوتینی‌های گمنام هر اجازه‌ای برای چاپ کردن قدم‌ها و سنت‌های نیکوتینی‌های گمنام باید مشروط به درخواست اجازه از خدمات جهانی الکلی‌های گمنام باشد.

3. طول متن چاپ شده نباید بیشتر از 25 درصد متن اصلی باشد. متن‌ها و نقل‌قول‌ها از کتاب یا پمفلت‌های نیکوتینی‌های گمنام نباید بیشتر از 25 درصد یک بخش یا قسمت باشد. بازنویس از کتاب‌های مراقبه باید به یک مراقبه در هر بار محدود شود.

4. استفاده از نشانه‌گذاری دقیق و مشخص کردن اعتبار نقل قول اصلی یا قسمت بازنویس شده باید همیشه مد نظر باشد.

5. هنگام دادن اجازه برای چاپ بخشی از ادبیات باید همچنین درخواست سلب مسئولیت از نیکوتینی‌های گمنام داده شود، "دادن اجازه برای چاپ این موارد به این معنی نیست که نیکوتینی‌های گمنام این موسسه یا انتشارات را تایید می‌کند."

خدمات جهانی نیکوتینی‌های گمنام می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تمام ادبیاتی که در اینترنت خوانده می‌شود نزدیک‌ترین منابع به ادبیات زمان حال که تایید شده‌اند است. بنابراین هر وبسایتی که میخواهد ادبیات نیکوتینی‌های گمنام را مورد استفاده قرار دهد باید به انتشارات درwww.nicotine-anonymous.org لینک شود.

درصورت داشتن سوال در مورد دستورالعمل، و یا اطلاعات بیشتر می‌توانید با آدرس زیر ارتباط برقرار کنید : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید