ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
Thursday, 19 September 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

به جلسه نیکوتینی های گمنام خوش آمدید

به جلسه نیکوتینی های گمنام خوش آمدید:

برای آمدن به جلسات اجباری نیست که حتمأ مصرف نیکوتین را قطع کرده باشید، تنها لازمهء شروع، تمایل به قطع مصرف است به شما پیشنهاد میکنیم قبل از قضاوت راجع به جلسات، حداقل به شش جلسه بیایید. ابتدا به جلسات می آییم، سپس اصول آن را درک می کنیم و به آن ایمان می آوریم. در این جلسه هر مطلبی برایتان مفید است را به خاطر بسپارید و بقیه مطالب را به آینده موکول کنید.

بسیاری از افراد هنگام ورود به جلسات، امید به قطع مصرف نیکوتین و زندگی بدون آن را ندارند و حتی تصور آن را نیز نمی توانند بکنند که موفق به ترک آن شوند. بسیاری از ما مدتهاست خود را رها کرده و به خود رجوع نکرده ایم، بنابراین فکر می کنیم این احساس طبیعی است. پس از شرکت در چند جلسه مجددأ خود را باز خواهیم یافت و درک می کنیم که این تفکر غلط قابل تغییر است. هیچگونه اجبار یا رودربایستی جهت قطع مصرف نیکوتین از طریق گروه برای شما وجود ندارد. همهء ما در این حالت بوده ایم و شما را درک می کنیم. اگر شما برای رسیدن به باورهای لازم جهت قطع مصرف، زمان نیاز دارید یا می خواهید زمان خاصی را مشخص کنید لطفأ این کار را انجام دهید. هرکس به باوری شخصی از نیروی برتر خود خواهد رسید.

به جلسات بیایید گوش فرا دهید، مشارکت کنید، کتب و نشریات را مطالعه نمایید و از لیست تلفن استفاده کرده و قدمها را مطالعه کنید. به خاطر داشته باشید خیلی ها قبل از شما با همین ترس ها و تردیدها به انجمن آمده اند و اکنون زندگی پاک و بدون نیکوتین دارند. ابزارهایی که ما برای رهایی از نیکوتین استفاده کرده ایم عبارتند از: جلسات، قدمهای دوازده گانه و لیست تلفن اعضاء. در حال حاضر اگر شما همچنان مصرف کننده نیکوتین هستید، بسیار مهم است که به جلسات بعدی نیز بیایید. سعی کنید برای قطع مصرف، نگرانی به خود راه ندهید. تجربهء ما نشان داده است آنها که به طور مرتب به جلسات می آیند بالاخره موفق به قطع مصرف نیکوتین خواهند شد.

قلب برنامهء بهبودی ما قدمهای دوازده گانه است. آنها راه رشد روحانی و رهایی از نیکوتین و حفظ این رهایی را برای ما به ارمغان می آورند. برنامه ما روحانی است ولی مذهبی نیست، هرجا که در قدمها صحبت از خدا می شود منظور نیروی برتر ماست که در جریان بهبودی ما را یاری می کند.

در فواصل جلسات به نظر ما مؤثرترین ابزار بهبودی استفاده از تلفن است، هرگاه هوس مصرف نیکوتین دارید، تلفن کنید. ما دریافته ایم که هیچکدام به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم. ما واقعأ می خواهیم که از ما کمک بگیرید، اگر کسی در دسترس شما نبود از شخص دیگری کمک بگیرید.

یکی از اهداف سنت های دوازده گانهء ما تهیهء مکان امن برای اعضاء است که این فقط از طریق وحدت گروه میسّر است. وقتی هر یک از ما بتوانیم بدون دغدغه و نگرانی نقطه نظرات خود را بیان کنیم یعنی وحدت و یکپارچگی گروه برقرار شده است. این وحدت و یکپارچگی ماست که قدرت مشارکت را به همه ما میدهد. فقط گمنامی اساس ایجاد اعتقاد و باورها در اعضای انجمن می باشد و همیشه یادآور این کلمات است که در انجمن اصول اخلاقی به غرائض شخصی ترجیح دارد.

دعای آرامش را به خاطر بیاورید: خداوندا، آرامشي عطا فرما تا بپذيرم آنچه را كه نمي توانم تغيير دهم، شهامتي تا تغيير دهم آنچه را كه مي توانم و بينشي كه تفاوت اين دو را بدانم.

وقتی که به عنوان مصرف کننده نیکوتین سعی در قطع مصرف سیگار یا هر نوع مصرف دیگری از نیکوتین داریم، نمی توانیم وسوسهء مصرف این مادهء قوی را از بین ببریم ولی می توانیم آن را بپذیریم. این یک برنامهء صداقت عمیق با خود است. نمی توانیم میل شدید مصرف نیکوتین را از خود دور کنیم ولی می توانیم با آن زندگی کنیم. وقتی می گوییم: "شهامتي ده تا تغيير دهم آنچه را كه مي توانم" منظور این است که نخواهیم کماکان با میل به مصرف نیکوتین دیگری حتی برای مدت کوتاهی زندگی کنیم. اگر علیرغم خواندن دعای آرامش هنوز هم نیکوتین مصرف می کنید، دعا را بارها و بارها تکرار کنید و با هر بار تکرار، انعکاس آن را در درون خود جستجو کنید، سرانجام این دعا تأثیر خواهد کرد، همانطور که برای هزاران نفر از ما تأثیر داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید