ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
Thursday, 19 September 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

درباره قطع مصرف نیکوتین

قبل از قطع مصرف: قطع مصرف آن طور كه فكر مي كنيد مشكل نيست. البته قصد ما اين نيست كه قضيه را ساده قلمداد كنيم. بسیاری از ما فكر مي كرديم قطع مصرف نيكوتين غير ممكن است. نيكوتين يك مادة مخدر است كه احساسات ما را نسبت به واقعيت تغییر می دهد. نيكوتين يك آلكالوئيد سمي است و به عنوان يك مادة اعتيادآور شيميايي شناخته شده است.

   جسم شما به نيكوتين نياز ندارد (نيكوتين يك مادة‌ غذايي نيست):  مصرف نيكوتين سبب وابستگي جسمی، روحی و روانی می گردد. اولین قدم در از میانبرداشتن وسوسه مصرف نیکوتین سم زدایی آن است. به یاد داشته باشید اعتياد به معنی اجبار به مصرف يك مادة شيميايي است. نيكوتين يك آلكالوئيد سمي است كه وابستگی به آن بيش از حد تصور مردم است و شما ناخودآگاه به آن پاسخ مثبت مي‌دهيد. آيا هرگز اتفاق افتاده سيگار در دست تان باشد و آن را روشن نکنید؟

   با مصرف نيكوتين صادقانه روبرو شوید:   از خود بپرسید مصرف نیکوتین چه سودی براي من دارد؟ اگر فكر مي كنيد مصرف نيكوتين احساس خوبي در شما ايجاد مي كند از خود بپرسید آيا راه بهتري براي رسيدن به اين احساس وجود دارد؟ به یاد داشته باشید مصرف نیکوتین صدمات جدي بر جسم و روح و روان شما وارد مي‌كند. از خود سؤال كنيد آيا مصرف نيكوتين به من آرامش مي‌دهد يا فقط وسوسة مصرف را از بين مي برد.

   قطع مصرف را به خاطر مشکلاتی که در حال حاضر دارید به تأخير نياندازيد:   نيكوتين و چهار هزار مادة شيميايي سمی حاصل از سوخت آن، حداقل چهل نوع سرطان شناخته شده و تخريب جسمی و روحي و روانی براي شما ايجاد مي كند. اين مواد پيوسته سلامت شما را تخريب مي‌كنند.

   ذهن خود را براي بيداري و تغییرات جديد باز بگذاريد:   اگر با زندگي‌ به شکل گذشته رو به رو شوید، چگونه انتظار نتيجه ای متفاوت دارید؟ اگر چيزي را تغيير ندهيد هیچ چيز تغيير نمي كند. به جاي برخورد متعصبانه با خود، خود را دوست بدارید و به خود احترام بگذاريد. جلسات كمك مي‌كند تا با زندگی به گونه ای جديد رو به رو شويد. با مطالعه نشريات راه رو به رو شدن با خود و زندگی را پيدا خواهيد كرد. براي انجام هر كار مثبت به خود پاداش دهيد.

   به جاي فکر کردن بر عدم توانايي قطع مصرف، بر انگیزه های قطع مصرف متمرکز شويد:   بر كارهايي كه نمي‌توانيد انجام دهید متمركز نشويد، بلکه در جهت كاري كه مي توانيد انجام دهيد حركت كنيد. به سمت هدف حركت کنید حتي اگر يك حركت كوچك باشد.

   به خاطر خودتان قطع مصرف كنيد:   ممكن است تحت فشار افرادي كه دوستشان داريد مجبور به قطع مصرف باشيد. اين امر ممكن است كمك كند، اما خيلي وقت ها مصرف کننده را در يك حالت دفاعي قرار مي‌دهد. اطرافیان شما به خاطر قطع مصرف شما خوشحال خواهند شد، اما بيشترين سود از آن شماست. شركت در جلسات اميد و توانايي شما را در قطع مصرف نيكوتين افزايش می دهد.

دیدگاه‌ها  

# پاسخ: درباره قطع مصرف نیکوتینmaryam 1395-01-14 19:13
سلام
شماره تلفن جلسات نجف آباد به صورت کامل نوشته نشده , لطفا اصلاح بفرمایید , با تشکر .
پاسخ دادن
# درخواست آدرس جلسات غرب تهرانحسین21 1395-11-02 04:53
لطفا آدرس جلسات غرب یا جنوب غرب تهران را در سایت بگذارید
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید